Тромбоз. Як знизити ризик?
Найкращий спосіб запобігання ускладнень або зменшення ризику отримання захворювання серця і судин - зміна способу життя. Зменшення ризику серцевих захворювань повинні контролювати саме Ви, а не ваш лікуючий лікар.

Дуже важливо, якщо у Вас є коронарна хвороба серця, слідувати рекомендаціям, які дасть Вам лікуючий лікар.

Помітне зменшення смертності в результаті серцевих захворювань за останні 30 років було викликано скоріше не введенням нових методів лікування, а підвищеною увагою до факторів ризику.
Кожен повинен дотримуватися наступних заходів зниження ризику виникнення захворювань серця:
Дотримуйтеся корисного для серця і здоров'я харчування:
це найважливіша ступінь зниження ризику.
Зменшіть рівень споживаних жирів:
калорії, отримані з жиру, повинні складати менше 30% всіх спожитих за день калорій. Тобто дорослій людині в день варто споживати менше 60 грамів жиру.
Знизьте рівень холестерину в крові до рекомендованого рівня,
особливо це стосується холестерину ЛНП (поганого холестерину).
Регулярно займайтеся фізичними вправами:
це знизить ризик виникнення серцевого захворювання. Порадьтеся з лікарем до того, як складати програму вправ. Американська асоціація з проблем серця рекомендує займатися принаймні 3-5 разів на тиждень по 30 хвилин в день.
Кидайте курити:
цим ви забезпечите собі безсумнівну перевагу перед захворюваннями. Через 3 роки після відмови від куріння, ризик виникнення серцевого захворювання стає таким же, як і у людини, яка не курить.
Контролюйте кров'яний тиск і цукровий діабет:
якщо ви хворі на діабет, стежте за рівнем цукру в крові щодня. Вам обов'язково потрібно знати свої показники гліколізірованного гемоглобіну HbA1c, це одиниця, у якій вимірюється рівень цукру в крові; показник повинен бути менше, ніж 7.0.
Щодня приймайте невелику дозу 75 мг ацетилсаліцилової кислоти (Магнікор):
це може знизити ризик виникнення серцевого-судинного нападу (інфаркту, інсульту). Перед прийомом, спочатку варто порадитися з лікарем.